Typowy Polak w Niemczech, czyli dlaczego praca w fabryce jest cool


Jestem osobą, która pracuje w fabryce. Nie wstydzę się tego, bo uważam, że jest to praca jak każda inna. Powiedziałbyś: to tylko fabryka, nic się nie nauczysz. Wręcz przeciwnie - kto powiedział, że na produkcji nie da się podszkolić znajomości języka niemieckiego? Przez 8 godzin każdego dnia mam do czynienia z Niemcami, więc muszę się jakoś komunikować ze znajomymi z pracy.

Praca z native speakerami jest najlepszą opcją na poznanie języka. Koniec. Kropka.

Praca w Niemczech w fabrykach


Nie ma co ukrywać, że praca w fabryce na produkcji lub magazynie jest monotonna. Są jednak pewne sposoby na sprostanie nudzie.

Od tego typu pracy fizycznej zaczyna zapewne 70% osób wyjeżdżających za granicę. Tak też jest w moim przypadku. Warto się zaczepić gdziekolwiek, aby podszkolić język niemiecki i brnąć dalej. Język to podstawa. Bez niego nie pójdziesz do Finanzamtu i nie załatwisz żadnej sprawy. Dlatego, najlepiej na początku jest skorzystać z usług firm świadczących usługi tłumaczeń (a to kosztuje) lub wybrać się ze znajomym, który zna język niemiecki.

Lepsza praca na produkcji w Niemczech, niż w zawodzie w Polsce


Prawda jest jednak taka, że część osób już zostaje w tzw. gównopracy. Powód jest jeden - idziesz na 8 godzin, robisz swoje i spadasz do domu i zostawiasz pracę za sobą. Znam osoby, które dzięki kapitałowi zebranemu z pracy na produkcji otworzyły własny biznes po godzinach. Wiadomo, zbieranie kapitału zawsze trwa, ale znacznie szybciej go uzbierasz z minimalnej krajowej niemieckiej niżeli polskiej.

Praca na produkcji w Niemczech to dobry początek na ustatkowanie się. Za minimalną krajową wynajmiesz mieszkanie, ubierzesz się, wydasz na przyjemności i jeszcze odłożysz trochę gotówki. Prosty przelicznik. A jak już będziesz znał język na wyższym poziomie niż dotychczas to uderzaj koniecznie w kierunku nowego miejsca pracy. Nie stój w miejscu, warto zmieniać pracę i zbierać nowe doświadczenie.

Pracowałeś w fabryce lub na magazynie? Jeśli tak to podziel się doświadczeniem związanym z tym typem pracy. Zrobisz to za pośrednictwem systemu komentarzy - znajduje się on poniżej.

Zapraszam Ciebie także do polubienia mojego profilu na Facebook (poniżej).

https://www.facebook.com/%C5%BBycie-po-niemiecku-1543900255937041/?ref=notif&notif_t=page_user_activity


6 komentarze

Write komentarze
Unknown
AUTHOR
10 lutego 2016 10:45 delete

Zachęcasz do komentowania, ale na komentarze nie odpowiadasz...

Reply
avatar
Przemysław
AUTHOR
13 lutego 2016 11:17 delete

Hej Piotr,

Przepraszam Cię najmocniej. Właśnie zabieram się za zaległe komentarze ;-)

Reply
avatar
Justyna
AUTHOR
12 lutego 2019 06:53 delete

Jeżeli ktoś chce pracować to nie ważne gdzie ważne aby zarobki były odpowiednie. Osobiście razem z mężem jak szukaliśmy pracy to korzystaliśmy ze strony jobs w poszukiwaniu tej odpowiedniej. Udało nam się znaleźć dobrze płatne prace na terenie Belgi https://www.jobs.pl/praca-za-granica/belgia/spawacz

Reply
avatar
Marco515
AUTHOR
24 czerwca 2021 06:06 delete

Istnieje wiele prac sezonowych, gdzie pracodawcy potrzebują większej ilość rąk do pracy. Dlatego chciałbym Wam polecić artykuł https://www.kariera24.info/tymczasowej-wszystko-wiedziec/ , ponieważ uważam, że warto korzystac z usług specjalistów w agencjach pracy tymczasowej.

Reply
avatar
Dawid85
AUTHOR
5 października 2021 10:45 delete

W poszukiwaniu dobrej pracy za granicą bardzo korzystna może okazać się pomoc dobrej agencji pracy. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie https://ksservice.pl/kontakt/oddzial-w-lodzi/.

Reply
avatar

Będzie mi bardzo miło, jeśli postanowisz skomentować publikację! Wszystkie komentarze są przeze mnie czytane i staram się w miarę wolnego czasu odpisywać na wszystkie wasze komentarze. Dziękuję za poświęcony czas!